Запис дикторів та акторів, шумове оформлення, запис музики, зведення та мастерінг для ТБ
Запис звуку, створення звукової доріжки для відео рекламних роликів для ТБ
Створення звукової доріжки для рекламних відео роликів для телебачення

Створення звуку для відео реклами на телебаченні

Процес зйомки та виробництва відео реклами для телебачення складний та дорогий, який потребує великого досвіду у всіх сферах процесу виробництва. Одним з найважливіших компонентів рекламного ролика є звук (звукова доріжка), і як і відео, звук в рекламі складається з багатьох шарів, кожному з яких треба приділити увагу та виконати роботи на найвищому рівні.

Музика для реклами

Написання музики до рекламних роликів дуже відповідальний та важливий процес, адже дуже часто музика в рекламних роликах є не тільки фоном, а й одним з персонажів, діючих осіб реклами. Тому перед плануванням знімального процесу та процесу виробництва рекламного ролика, треба знати яка музика знадобиться. Часто для реклами використовують музику зі стоків на-кшталт Premium Beat, Audiojungle та інші. Це гарне рішення для бюджетного рекламного ролика, або ролика який ви розповсюджуватимете в мережі інтернет, де ліцензія коштуватиме недорого. Вартість ліцензій на музику до реклами на публічно доступних стоках коливається від 30$ до 200$ на рік для одного рекламного продукту на одній території. Тобто якщо вимоги не високі, ви можете за 200$ на рік отримати фонову музику для свого рекламного відеоролика для ТБ. Єдиним недоліком буде лише те, що ця ліцензія не ексклюзивна, і цілком ймовірно ваша реклама може опинитися в одному блоці з іншим рекламним роликом, в якому використовується така ж музика. Другим ризиком є недоброчесність авторів, які викладають музику на стоки, адже модератори стоків не в змозі перевірити шалені об’єми музики, яку автори завантажують на ці платформи, отже шанси натрапити на плагіат або просто вкрадені фонограми досить високі. Якщо ж ваша реклама транслюватиметься в декількох країнах, протягом декількох років, на різних платформах і в декількох рекламних продуктах, ця сума може сягнути декількох тисяч доларів, і тут варто замислитись про авторську музику для рекламного ролика. В нашій студії звукозапису декілька композиторів, які створили сотні музичних творів, які використовуються в рекламних роликах, які знають всі нюанси створення музики для реклами, а також в нас є власна бібліотека готової музики для реклами, яка може надаватися в різних форматах ліцензій. Також ми можемо ліцензувати для вас вже виданий твір, якщо ви хочете використати, наприклад, вже видану і оприлюднену пісню або композицію в своїй рекламній продукції. І навіть можемо створити ідентичну копію (sample replay), щоб у вас не виникло проблем з власником фонограми (авторське ліцензування і відрахування в такому випадку все одно в силі), а це може допомогти зекономити вам в деяких випадках сотні тисяч доларів на створенні рекламного ролика. Для того щоб прорахувати приблизну вартість виробництва музики для вашого рекламного ролика, вам варто зателефонувати або написати в нашу студію звукозапису і ми проконсультуємо вас з приводу музики для рекламних роликів.

Шумове оформлення рекламного ролика

В рекламному ролику часто використовують багато різних елементів графіки – титри, спец ефекти, інфографіка і т.д. А також часто в кадрі відбувається акторська гра в різних приміщеннях, на природі, або навіть в віртуальному просторі. Звісно всі ці елементи мають бути підкреслені звуковими ефектами та шумовим оформленням (тонуванням). Наша студія звукозапису створила сотні рекламних роликів для різних телеканалів, тому в нас є величезний досвід в шумовому оформленні реклами, а також велика бібліотека власних спеціальних ефектів і шумів для створення звуку для рекламних роликів. Втім ми віддаємо перевагу унікальному звуковому дизайну для кожного рекламного ролика.

Запис диктора для рекламного ролика

Ще одним з дуже важливих етапів є вибір диктора для вашого рекламного ролика, або навіть акторів озвучування чи дубляжу. Адже часто актори, які грали на знімальному майданчику переозвучуються іншими акторами в студії звукозапису. В нас є величезна база голосів дикторів, які спеціалізуються на записі реклами і записали в нас тисячі рекламних роликів для телебачення та радіо. На нашому сайті, ми намагаємось тримати лише актуальну базу, в якій лише диктори, які зможуть оперативно приїхати на запис на сьогоднішній день, адже з початку війни багато дикторів, на жаль, були змушені лишити Київ. Але дуже багато голосів для озвучування рекламних роликів доступні віддалено. Тож якщо ви не знайшли бажаний голос в нашій базі голосів на сайті студії звукозапису Crystal Sound – зверніться до нас і ми підберемо голос під ваші потреби.

Тембр дикторського голосу, характер, інтонування, артикуляція та акторська гра дуже важливі під час роботи над записом звуку для реклами. Тому варто одразу слухати портфоліо диктора і уявляти його у вашому рекламному ролику, щоб обрати голос диктора, який підходить нам на 100% для нашої реклами.

Зведення звуку для відео рекламних роликів

На телебаченні дуже жорсткі умови до технічних параметрів рекламних роликів. Окрім якісних і юридичних нюансів, є жорсткі вимоги до рівнів та балансу в фонограмах рекламних роликів, тому звукову композицію для рекламного ролика варто продумувати завчасно і ретельно, щоб не стикнутися з додатковими проблемами. Адже тексти для рекламних роликів затверджуються юридичними відділами, і будь яка зміна може призвести до зняття ролика з ефіру (а у випадку телебачення, це значні фінансові втрати), рекламний ролик має бути витриманий в певному балансі, має відповідати технічним вимогам до якості та рівню звуку, а найголовніше – він має працювати за задумом та продавати! Тож щоб зекономити час, ми радимо звернутися до нашої студії звукозапису, під час планування бюджету на виробництво рекламного ролика, та узгодити всі нюанси та строки заздалегідь.

Мастерінг звуку для рекламних роликів для телебачення та радіо

Фінальний і дуже важливий етап роботи над вашим рекламним роликом це мастерінг. Адже в кожного телеканалу є певні технічні вимоги до фонограм в рекламі, і вони різні. Тому часто нам доводиться робити декілька десятків різних варіантів фінальних мастер файлів для різних телевізійних каналів. Це ускладнюється тим, що до відеоформатів і контейнерів в різних каналів теж специфічні умови, тому важливо врахувати це при створенні мастер файлів для ТБ. В кожному окремому варіанті можуть бути різні вимоги до гучності в LUFS, RMS, Peak, до кількості каналів і т.д. Тому на цей етап роботи над рекламним роликом варто закладати достатню кількість часу та бюджету.